Je vražda kněze větším hříchem?

pondělí 24. srpen 2015 18:18

Nejnovější detektivní román "Smrtící kalich" od Nory Robertsové, píšící pod jménem J. D. Robb, je již několikátým pokračováním detektivní série o poručíku Evě Dallasové. 

Tentokrát se poručík Dallasová zakousne do případu vražd katolického kněze a duchovního vůdce sekty Církev věčného světla. Byť z počátku vše nasvědčuje tomu, že spolu tyto činy souvisí, postupně vyplývá na povrch, že nic není tak zřejmé, jak vypadá.

Eva se svým manželem Roarkem a kolegyní Peabodyovou rozplétají síť intrik, spiknutí a tajemství, která byla již dávno pohřbena. Do případu se postupně zapojuje víc a víc osob, svědků i podezřelých. Vždyť se také v minulosti oběti velmi výrazně zapsal pouliční gang Soldados.

Samozřejmě je jasné, že Eva Dallasová vše řádně vyřeší a ještě dokáže zohlednit city lidí v případu zapletených. On totiž vždy vrah není jen vrahem, ale také člověkem se svědomím a pohnutkami, které ho k činu vedly. A oběť nemusí být vždy jen ubohým chudákem, který byl v nesprávný čas na nesprávném místě.

Tato série mě nikdy nezklame. Dostanu přesně to, co od daného žánru a typu literatury očekávám. Jen podotýkám, že není třeba znát předchozí příběhy, protože na sebe nenavazují. Navazují jen osudy hlavních hrdinů, ale o ty jde většinou jen okrajově.

Celkově knihu hodnotím kladně a těším se na další pokračování.

Martina Bubeníková

Martina Bubeníková

Martina Bubeníková

recenze knih a rozhovory s lidmi ze světa literatury

Recenze knih, které mě zaujaly a rozhovory s lidmi, které obdivuji, převážně ze světa literatury. Nečekejte negativní recenze. Když se mi kniha nelíbí, tak se s ní nebudu dále obtěžovat. Natož, abych o ní psala...

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Oblíbené blogy