Večerní skandál

neděle 9. únor 2014 22:08

zdroj:www.bux.cz

Ženský román od autorky Loretty Chaseové se ničím nevymyká ze zajetých kolejí tohoto žánru. A je to dobře. Když si chci odpočinout u jednoduché mírumilovné četby, je toto přesně to, co hledám

Hlavními hrdiny jsou Lisle a Olívie. Dva mladí přátelé, kteří se znají již od dětství. Vždy si byli blízcí a sdíleli spolu svá tajemství, radosti i trápení. Osud je rozdělil a Lisle odjel pracovat na archeologické vykopávky do Egypta. Ten se stal jeho velikou láskou a vášní. Nic jiného pro něj v životě nemá takový význam a pro nic jiného ani nemá ve svém srdci místo.

Olívia je mladá rebelka, která se snaží vyhýbat manželskému chomoutu, jak jen to je možné. Několikrát zrušila zasnoubení a způsobila tak svým rodičům velké společenské nepříjemnosti. Za trest ji pokaždé poslali „do vyhnanství“ na venkov. Celou dobu přitom myslí na svého kamaráda a s laskavostí mu závidí jeho dobrodružství, která zažívá v Egyptě. Pravidelně mu píše dopisy a těší se na každý, který on napíše jí, což se neděje příliš často. O to větší hodnotu pro ni každá řádka má. Lisle občas přiloží nějaký drobný dárek a Olívie si je pečlivě schovává.

Největší problém Lisleovi způsobují jeho blázniví rodiče, kteří si žijí svá každodenní dramata a o nic jiného nemají zájem. Snad jen o to, jak přikovat syna v Anglii respektive ve Skotsku. Mají tam totiž panství, které chátrá a je třeba, aby se o něj někdo řádně postaral. A oni usoudí, že jediný pravý je Lisle. Ten dlouho vzdoruje, ale čáru přes rozpočet mu udělá Olívie, která vymyslí plán, jak rodičům zaplácnout ústa a pomoct Lisleovi co nejrychleji zpátky do Egypta.

Lisle by se do Egypta vrátil i bez souhlasu rodičů, jenže mu zatrhli apanáž, takže je bez prostředků a nechce být finanční přítěží strýci, který se o něj v Egyptě stará.  Olíviin plán se mu sice pranic nezamlouvá, ale protože to narafičí tak trochu i na něj, moc mu toho nezbývá. Musí jet. S požehnáním rodičů, Olívií a dvěma starými tetičkami, které dělají garde, aby bylo konvencím učiněno zadost.

Už samotná cesta dává tušit, že to nebude vůbec jednoduchá expedice. Tetičky jsou náročné, každou chvilku se musí zastavovat, aby si protáhly své staré klouby, nemohou si odpustit oplzlé dvojsmyslné poznámky a neustále pijí alkohol.

Lisle Olívii proklíná, ale přitom si začíná uvědomovat, v jak krásnou a přitažlivou ženu vyrostla z té rozpustilé holčičky, kterou viděl naposledy. Tyto pocity se mu pramálo líbí. Netouží po čemkoli, co by jeho myšlenky a pozornost odvádělo od jeho jediné lásky, Egypta. I Olívia má proti Lisleovi výhrady. Jeho smysl pro pořádek a dodržování pravidel je pro takovou rozpustilou osobnost, jakou Olívia je, přímo k nesnesení. I ona si však hned všimla, jak je Lisle mužný a sexy.

Přestože se oba snaží zahloubat do rekonstrukce hradu, pátrání po darebácích, kteří schválně straší všechny na hradě duchy a hledání údajného pokladu, vzájemná přitažlivost se nedá ignorovat. Jenže jejich vztah je pro ně téměř nemožný. Olívia se nespokojí s druhým místem v srdci muže, jehož miluje a Lisleovo srdce již dávno zabral Egypt.

Jak dopadne jejich snaha odolat pokušení? Vypátrají, kdo se vydává za duchy a děsí celé osazenstvo hradu? Naleznou poklad? A co vlastně ten poklad je? Jsou to šperky, peníze nebo snad nějaké tajemství?

Kniha je to nenáročná a příjemně odpočinková. 304 stránek jsem přelouskala za dva večery a naladila mě hezky romanticky.

Martina Bubeníková

Martina Bubeníková

Martina Bubeníková

recenze knih a rozhovory s lidmi ze světa literatury

Recenze knih, které mě zaujaly a rozhovory s lidmi, které obdivuji, převážně ze světa literatury. Nečekejte negativní recenze. Když se mi kniha nelíbí, tak se s ní nebudu dále obtěžovat. Natož, abych o ní psala...

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Oblíbené blogy