Knižní verze porna

pátek 17. leden 2014 12:31

Poslední dobou se vyrojilo velké množství erotických románů, kterým se mi dařilo úspěšně vzdorovat a v podstatě je ignorovat. 

Nejsem ani velká citlivka ani nijak prudérní, jen mě to prostě nelákalo. Věnovat čas, který mám ušetřený pro čtení knih, na něco tak málo smysluplného.  Jenže…je to všude. Všichni o tom mluví, hodně lidí to zatracuje a spoustě se to zase líbí. Tak co si z toho mám vybrat? Je to opravdu tak moc k ničemu? Nebo to v sobě skrývá hlubší smysl? Je to verze porna pro ženy, které se stydí koukat na filmy nebo se jim to v takové surové a odhalené formě nelíbí? Je to pro ty, které hledají erotické vzrušení a v knižní podobě jim to nepřipadá tak vulgární a navíc jim to dává prostor pro vlastní fantazii…?  

Nebyla bych snad ani „pravá zvědavá žena“, aby mě nakonec ta všudypřítomná masáž nesemlela. Nakonec jsem podlehla a z čisté touhy vědět, o čem, že to všichni mluví. Ať už s nadšením nebo s odporem a pohrdáním. Sáhla jsem po prvním, co mě padlo do oka. T.A.J.N.O.S.T.I.  od L. Marie Adeline.

Nemohu říct, že by mě to vrhlo do středu jednoho z táborů. Není ze mě ani odpůrce ani příznivec. Určitě jsem pochopila, proč to mnoho žen baví, ale pochopila jsem, že pro mě to není cesta.

Každopádně mě potěšilo, že kniha není vulgární, čehož jsem se bála. Nevím, jestli je to zásluha autorky, překladatelky nebo redaktorky (mimochodem známá spisovatelka Alena Jakoubková), ale byť jsou v knize popisovány, často i dost do detailů, milostné scény, necítila jsem trapnost ani stud.

Děj je v kostce takový, že hlavní hrdinka je nesebevědomá a frustrovaná žena po třicítce. Pracuje v kavárně a žádné jiné aktivity v životě nemá. Shodou náhod se dostane do společenství žen, které pořádají „kurzy“ pro takovéto ženy. Má jim to vrátit sebevědomí a naučit je zacházet se svojí sexualitou. Hrdinka prochází jednotlivými stupni „výuky“, což jsou erotická dobrodružství s různými cizími muži. Na začátku si měla sama zvolit, co ji zajímá a láká. Orální sex, flirt s celebritou, sex na veřejnosti, ovládat, být ovládána apod. Samozřejmě do toho autorka zamotala opravdovou lásku a hrdinka, poučena a probuzena ve svých sexuálních touhách, začíná nový život.

Není to těžké čtení. Zvládla jsem to za dva večery a nijak mě to nepoznamenalo. Docela jsem se pobavila a nijak to můj intelekt nepoznamenalo.

Rozhodně je to čtení pro ženy, které chtějí nějakou změnu. Možná se mohou i v něčem inspirovat a manželovi nebo partnerovi vyprávět. Třeba to nakonec obohatí i jejich sexuální život. 

Martina Bubeníková

Martina Bubeníková

Martina Bubeníková

recenze knih a rozhovory s lidmi ze světa literatury

Recenze knih, které mě zaujaly a rozhovory s lidmi, které obdivuji, převážně ze světa literatury. Nečekejte negativní recenze. Když se mi kniha nelíbí, tak se s ní nebudu dále obtěžovat. Natož, abych o ní psala...

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Oblíbené blogy