Romantická oddechovka

neděle 24. březen 2013 21:54

Čas od času se potřebuji odreagovat nějakou pořádnou romantikou. Bez násilí, bez intelektuálních myšlenek. Prostě a jednoduše jen láska zasazená do krásné přírody s jistotou dobrého konce.

Tentokrát jsem vsadila na Susan Wiggsovou a její „Hotel pro mou lásku“ a povedlo se.

Děj se odehrává v krásné přírodě u Vrbového jezera v městečku Avalon, kde hlavní hrdinka Nina Romanová žije celý život a sní si svůj velký sen. Chce hotel! A ne ledajaký, má jeden už dlouhá léta vyhlídnutý. Už jako malá slečna snila o tom, že ho jednou bude vlastnit.

Osud si s ní však škodolibě pohrál…v patnácti letech otěhotněla s chlapcem, kterého vlastně ani neznala. S velikou podporou rodiny se jí však podařilo správné rozhodnutí, dítě si nechala  a dnes má dceru, čerstvou maturantku, na kterou je moc pyšná. Neměla to však jednoduché, protože chtěla všem dokázat, že to zvládne sama a postará se o sebe i dítě. To se jí podařilo, jenže co teď? Dcera už ji tolik nepotřebuje, odjíždí studovat.

Nina všechny své naděje upíná k již slíbené práci manažerky hotelu. TOHO hotelu. Hotelu u Vrbového jezera. Chová naději, že jakmile se hotel, který byl odebrán zadluženému majiteli bankou, s její pomocí vyhrabe z nejhoršího, od banky jej odkoupí. Jaké je ale její překvapení, když se dozví, že hotel (JEJÍ HOTEL!!!) byl již prodán. A zrovna takovému fešákovi, jakým je Greg Bellamy. A teď začíná ta pravá šou. Nina má vztek, kope kolem sebe a chce práci manažerky odmítnout. Greg neví, co jí na tom tak vadí. Navíc má svých starostí dost. Syn v pubertě, dcera těhotná, exmanželka v Haagu…

V knížce se prolínají dvě dějové linie. Současnost a minulost, kde se dovídáme, jak to bylo s jejím otěhotněním a že už vlastně Grega celkem dobře zná.

Jak říkám, klasická romantika. Ale moc hezky se to čte a přesně to jsem potřebovala na odreagování od všedních starostí, které prostě v takovéhle knížce nenajdeme. Člověk přijde na jiné myšlenky, vždyť proč si nepřečíst něco milého? 

Martina Bubeníková

Martina Bubeníková

Martina Bubeníková

recenze knih a rozhovory s lidmi ze světa literatury

Recenze knih, které mě zaujaly a rozhovory s lidmi, které obdivuji, převážně ze světa literatury. Nečekejte negativní recenze. Když se mi kniha nelíbí, tak se s ní nebudu dále obtěžovat. Natož, abych o ní psala...

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Oblíbené blogy